dalsie fotokluby

Built with JSN PowerAdminBuilt with JSN PowerAdmin

Fotenie je zábava

Sme skupinou fotografov, pre ktorých je fotenie zábavou :) a nenecháme si toto potešenie pokaziť. 

Okruh záujmu

Nemáme úzko ohraničené témy. Fotíme, čo sa nám v danej chvíli páči.

Je nás sedem

ale sme otvorenou skupinou. Radi privítame ďalších s rovnakým zmýšľaním.

Kontakt

mail: fotoklub@abell.sk ,  facebook: GALÉRIA ...

Prvou výstavou bude unikátne spojenie umenia a výučby

 V Stropkove vznikol začiatkom roka nový Klub nezávislých fotografov (KNF). Sedem tunajších fotografov, doterajších členov Stropkovského fotoklubu, sa rozhodlo založiť vlastný klub. Dôvodom boli odlišné názory na ďalšie smerovanie fotografického diania v meste. Odchádzajúci členovia mali podľa jedného z najúspešnejších stropkovských fotografov Andreja Belovežčíka pocit, že „starý“ klub prešľapuje na mieste. Vnútorná diskusia na túto tému prebiehala od augusta minulého roka a jej výsledkom bol odchod siedmich členov.

„Stropkovský fotoklub sa zameriaval hlavne na organizáciu výstav. V jednom roku ich tu bolo aj 14, prevažne od fotografov z iných regiónov. My tvrdíme, že v meste ako je Stropkov stačia štyri výstavy ročne a hlavne by na nich mala byť propagovaná tvorba domácich fotografov. V opačnom prípade hrozí u verejnosti inflácia fotografického umenia. Nikto iný nebude za nás fotografovať mesto a okolie v zaujímavých podobách. Prostredníctvom vlastnej tvorby chceme Stropkovčanom ukázať krásu fotografie,“ priblížil spoluzakladateľ klubu A. Belovežčík. Okrem neho sú v novom združení Dušan Ignác, Kristián Potoma, Jozef Potoma, Matúš Cichý, Tomáš Cichý a Ján Zuber. Ich ambíciou je združovať čo najviac fotografov, otvorených novým myšlienkam, nielen z mesta, ale aj okolitých obcí. „Našim cieľom je užšia spolupráca jednotlivých členov pri tvorbe, chceme si viac vzájomne pomáhať, napríklad aj konštruktívnou kritikou a novými podnetmi. Naša skupina je takisto viac zameraná na elektronickú fotografiu a veľký význam prikladáme aj internetovému priestoru. Budeme teda organizovať možno menej výstav, ale o to kvalitnejších a hlavne chceme podporovať stropkovskú tvorbu,“ zdôraznil A. Belovežčík. S bývalými klubovými kolegami sa rozišli korektne a hoci majú iné predstavy o fungovaní fotografického diania v meste, do budúcna sa nebránia prípadnej spolupráci.
Prvou z aktivít nového klubu bude výstava s pracovným názvom Makro – čarovný svet hmyzu. Vernisáž by sa mala uskutočniť do konca februára a pôjde vskutku o jedinečnú výstavu. „Máme tu kvalitných fotografov, ktorí sa venujú makrofotografii – detailnému zobrazeniu rôznych objektov. Napríklad Jozef Šeršeň sa venuje zobrazovaniu hmyzu na takpovediac vedeckej úrovni. Výstava bude vďaka obsažnému popisu ku každej fotografii kombináciou umenia a výučby. Okrem širokej verejnosti tak bude určená aj pre učiteľov a žiakov miestnych škôl. V rámci Slovenska pôjde o jedinečný projekt a preto plánujeme vystavovať aj v iných mestách,“ priblížil prvý počin KNF a zároveň prisľúbil, že Stropkovčania i návštevníci mesta sa môžu tešiť na ďalšie zaujímavé fotografické prekvapenia, možno už počas tohtoročného jarmoku. Ako povedal na záver A. Belovežčík, hlavným cieľom nového združenia je popularizácia fotografovania i samotného mesta prostredníctvom umeleckej fotografie nezávislých fotografov.

Spektrum: 11.2.2015

12. World Cup fotoklubov

12. World Cup fotoklubov

KNF - Klub Nezávislých Fotografov sa hneď prvom roku svojej existencie zúčastnil 12. ročníka svetového pohára fotoklubov FIAP. Aj za pomocí prizvaných hostí (Majo Chudý, Jozef Sádecký, Magdaléna Koleničová, Ondrej Medveď a Tomasz Okoniewski) sa nám podarilo dosiahnuť 61. miesto na svete z 201 zúčastnených a to ako jediný fotoklub zo Slovenska. Takéto umiestnenie považujeme za obrovskýúspech, veď pred dvoma rokmi sme boli na 136.mieste.

The Biker

Andrej Belovežčík

The Escape

Andrej Belovežčík

Retro Yellow Car

Matúš Cichý

Focus to Badge Leaf

Matúš Cichý

The Minimal Wall

Dušan Ignác

Hotel Billboards

Dušan Ignác

Retro Yellow Car

Kristián Potoma

Focus to Badge Leaf

Kristián Potoma

The Minimal Wall

Jozef Potoma

Hotel Billboards

Emil Jakubčo

Retro Yellow Car

Ondrej Medveď

Focus to Badge Leaf

Ondrej Medveď

Line of Life

Tomasz Okoniewski

Skiing 3

Tomasz Okoniewski

Retro Yellow Car

Jozef Sádecký

Focus to Badge Leaf

Jotef Sádecký

The Vintage Watches

Majo Chudý

Leather Gloves

Majo Chudý

Wool Vest

Magdaléna Koleničová

Orange Cafe Racer

Magdaléna Koleničová

Ako začať

Ultimate Browsers SupportAk by ste začali alebo ešte len chcete začať fotiť, radi vám pomôžeme

Učme sa od skusenejších

Native RTL SupportUčiť sa môžeme aj pozorovaním ako to robia skúsenejší.

www.ephoto.sk

Študujme

Great Docs and SupportStručný, ale komplexný návod nájdete aj na priloženom linku.

www.digi-foto.sk

JSN Tendo is designed by JoomlaShine.com