dalsie fotokluby

Built with JSN PowerAdminBuilt with JSN PowerAdmin

Fotoklub KNF úspešný v Nemecku

Stropkovský fotoklub KNF sa sformoval na začiatku roka 2015 a verejnosti sa prvýkrát prezentoval výstavou makrofotografii „Tajomný svet hmyzu“, vo výstavných priestoroch Múzea v kaštieli. Pozitívne reakcie verejnosti na výstavu, ktorá v súčasnosti putuje po školách a obciach v regióne členov klubu motivujú v ďalšom napredovaní.

Po tomto úspešnom vstupe na domácu scénu, prišla minulý týždeň ďalšia skvelá správa pre členov fotoklubu, tentokrát zo zahraničia. Fotoklub KNF sa začiatkom marca zúčastnil medzinárodného fotosalónu German International DVF Photocup 2015, organizovanom pod patronátom FIAP a ďalších medzinárodných fotografických asociácii v troch nemeckých mestách Hessen, Niedersachsen a Baden-Würtenberg. V kategóriách Open a Natur prispeli do klubovej kolekcie minimálne 4 fotografiami v digitálnej podobe Andrej Belovežčík, Matúš Cichý, Tomáš Cichý, Dušan Ignác, Jozef Potoma, Kristián Potoma a Ján Zuber. Kolekcia fotoklubu súperila s 34 klubmi z krajín ako Nemecko, Čína, Austrália, Omán, Luxembursko, Dánsko, Taliansko, Indonézia, Grécko, Singapúr a India.
Výsledky, ktoré boli zverejnené začiatkom minulého týždňa priniesli skvelé správy pre členov fotoklubu KNF. V bodovanom poradí sa klub umiestnil na 13. mieste a len jediný bod mu chýbal k získaniu ocenenia Honorable Mention.
V individuálnom hodnotení jednotlivých prihlásených fotografii členovia klubu získali:
• 20 akceptácii fotografii na salóne, čo je 62,5 % úspešnosť zo všetkých klubom zaslaných fotografii.
• Cenu Honorable Mention získali za svoje fotografie Andrej Belovežčík 2×, Matúš Cichý a Kristián Potoma.
• Medailu salónu v kategórii Open získal Andrej Belovežčík.
Súčasťou fotosalónu bola tiež súťaž pre mladých fotografov vo veku do 21 rokov, ktorá bola hodnotená osobitne. V tejto sa nestratila trojica študentov zo stropkovského Gymnázia Michal Sivák, Radka Surmanková a Zuzana Vašková, ktorí navštevujú fotografický krúžok pod vedením Andreja Belovežčíka. Pod hlavičkou fotoklubu KNF získali ocenenie Honorable Mention Youth. Pre týchto nádejných fotografov, je to isto obrovská motivácia pre ďalšie fotografické napredovanie.
Tento úspešný vstup na medzinárodnú scénu premieňa predsavzatia klubu, dané pri jeho vzniku, na realitu. Už pri vzniku členovia avizovali svoje zameranie na vlastnú tvorbu a následné porovnávanie jej výsledkov smerom von. Povedané športovou terminológiou, „latka bola nasadená vysoko“. Najbližšie sa fotoklub KNF so svojou prácou bude prezentovať v Tatranskom mapovom okruhu 2015, ktorý organizuje Slovenský zväz fotografov. Predpokladá sa účasť 15 fotoklubov z Čiech, Moravy a Slovenska. Súťažná kolekcia pozostávajúca z 15 fotografii v elektronickej podobe už bola zaslaná usporiadateľovi.

JSN Tendo is designed by JoomlaShine.com